9 Zaskakująco Skutecznych Sposobów Aby zbadać swoje serce - żyj zdrowiej

UKG serca cieszyn

Większa ilość zanieczyszczeń powietrza; szybki często

W dzisiejszych czasach występuję coraz więcej czynników negatywnie wpływających na nasze zdrowie. Większa ilość zanieczyszczeń powietrza; szybki, często bardzo stresujący tryb życia; niezdrowa, pełna konserwantów

9 Zaskakująco Skutecznych Sposobów Aby zbadać swoje serce - żyj zdrowiej UKG serca cieszyn
żywność; uzależnienie od papierosów - wszystko to przyczynia się do różnego rodzaju chorób. Jedną z powszechniejszych kategorii schorzeń wynikających z tych czynników są choroby serca. Ponieważ serce jest jednym z najważniejszych narządów znajdujących się w naszym ciele - rozprowadza ono krew, dostarczając tlen i składniki odżywcze do innych narządów i tkanek, wszelkie zmiany w jego pracy i schorzenia z nim związane należy traktować bardzo poważnie. Powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na objawy takie jak: ból w klatce piersiowej, kołatanie serca, obrzęki lub omdlenia - wszystkie mogą wskazywać na nieprawidłowości w pracy serca. Jeśli odczuwamy jakiekolwiek z tych objawów, warto zastanowić się nad wizytą u kardiologa. Lekarz ten z pewnością rozwieje nasze wątpliwości co do tego, czy występujące u nas objawy są poważne, skontroluję stan naszego serca, oraz doradzi, w jaki sposób o nie zadbać. W przypadku wizyty u kardiologa niezbędne może okazać się badanie metodą EKG, czyli elektrokardiografia. Przed badaniem należny wstrzymać się od palenia papierosów i pica kawy, gdyż używki te wypływają na rytm pracy serca i podnoszą ciśnienie. Przebieg tego badania jest całkowicie nieinwazyjny i bezpieczny; nie zajmuję on także zbyt wiele czasu. Ponieważ serce jest jednym z najważniejszych narządów, warto odpowiednio o nie zadbać i badać jego stan w miarę regularnie.


Choroby serca to bardzo poważna sprawa

Serce jest z całą pewnością jednym z najważniejszych narządów w organizmie człowieka. Dlatego trzeba dbać o nie ze szczególną starannością. Oprócz regularnych ćwiczeń fizycznych i zdrowego odżywiania ważne jest, by utrzymywać odpowiednią masę ciała.


Istnieje wiele mniej lub bardziej znanych chorób układu krążenia. Wymienić można tutaj na przykład miażdżycę, choroby wsierdzia i osierdzia, lub chorobę niedokrwienną serca. Aby dowiedzieć się, w jakim stanie jest nasze serce, trzeba zrobić badanie zwane EKG. Badanie to najczęściej przeprowadza i ocenia kardiolog. Dobry specjalista od razu wychwyci wszelkie nieprawidłowości w pracy narządu. Choroby serca często nie dają jednoznacznych objawów. W początkowej fazie mogą nawet nie zostać przez chorego zauważone. Ludzie mają również skłonność do bagatelizowania niektórych dolegliwości.


Jeżeli lekarz zdiagnozuje u nas chorobę serca, to trzeba koniecznie porzucić złe nawyki. Na pewno powinniśmy zaprzestać palenia tytoniu oraz papierosów elektronicznych. Należy zadbać o prawidłową masę ciała i regularnie uprawiać jakąś formę wysiłku fizycznego. Wskazane są długie spacery, pływanie i jazda na rowerze. Bardzo ważne jest również to, co jemy. Dla naszego serca korzystne będzie przestawienie się na dietę z mniejszą ilością czerwonego mięsa. Warzywa i owoce mają bardzo dużo witamin i innych mikroelementów, które poprawiają działanie całego organizmu. Tych produktów powinniśmy jeść zatem jak najwięcej. Najważniejsze to pamiętać, że nikt inny nie zadba o nasze zdrowie, musimy zrobić to sami.


Kardiolog czyli lekarz zajmujący się leczeniem

Kardiolog, czyli lekarz zajmujący się leczeniem wszystkich wad serca, jak również zajmuje się chorobami układu krążenia.
Medycyna ta jest na chwilę obecną bardziej rozwinięta niż kilka lat temu, dzięki czemu można skuteczniej się leczyć.
Choroby serca są najczęstszą przyczyną zgonów ludzi na całym świecie.
Wady serca mogą być wrodzone lub nabyte, czyli albo dziecko na świat przychodzi już z jakąś chorobą serca, albo nabywa ją w wieku późniejszym.
Dziedzina ta dzieli się na kilka specjalizacji, poprzez inwazyjną, nieinwazyjną, dziecięcą, aż do kardiochirurgii.
Podstawowym badaniem w przypadku udania się do lekarza o wyżej wymienionej specjalizacji jest ekg. Badanie to polega na umieszczeniu specjalnych elektrod na ciele, które umożliwiają odczytanie za pomocą wydruku z elektrokardiografu wszelkich nieprawidłowości w pracy naszego serca, nawet dawno już przebyty zawał.
Lekarz po obejrzeniu wydruku z elektrokardiografu może skierować nas na dalsze badania. Następnym bardzo popularnym badaniem jest echo serca, gdzie lekarz za pomocą przyrządu usg sprawdza jak ono pracuje.
Oba badania są bezbolesne i trwają krótko, jeżeli robimy je prywatnie zapłacimy od 80 zł za badanie elektrokardiografem do 200zł za echo serca.
Osoby zdrowe na serce, które czują duszności lub wszelkie bóle w klatce piersiowej, jak również sądzą, że ich serce bije niemiarowo, powinny zapisać się do lekarza pierwszego kontaktu, który skieruje je na badanie serca. Oczywiście szybciej będzie udać się do takiego specjalisty prywatnie, jednak koszty przekroczą 150zł.